Online marketér s láskou k SEO

2 důvody proč na střední škole nezahálet a pracovat na svém

Někteří mi říkají, že pořád pracuji a že se vůbec nezastavím. Říkají mi: „Jsi na střední škole, tak užívej dokud můžeš“ nebo „Pracovat budeš celý život, proč teda tolik pracuješ?“

Pravdou je, že si života užívám více, než kdy před tím. Chápu, co tím myslí, na druhou stranu s nimi zásadně nesouhlasím.

Proč jim to nevěřím? A věřím, že má smysl tvrdě pracovat na svém už na střední.

 1) Můžete rozjet projekt a netlačit na výdělek 

Na střední zpravidla nemusíte platit nájem, elektřinu, jídlo apod. Využijte tuhle výhodu, kterou už nikdy v životě nezažijete. Svými projekty získáte zkušenosti, které byste jako NE-student získávali jen velmi těžko. Ale pozor! Musí to být ale v něčem, co vás zapaluje a má pro vás smysl do budoucna.

Např.
Chceš být spisovatel? Zkus napsat knihu nebo ebook.

Chceš být programátor? Naprogramuj aplikaci a zkus ji prodávat

Chceš být malíř? Maluj o sto šest a vystavuj své obrazy v kavárně za rohem.

Chceš mít svou show v televizi? Udělej si show na youtubu.

Chceš být tesař? Tesej a své výrobky prodávej na internetu.

 
Vymysli způsob, jak začít už teď! Po škole je na nezávazné zkoušení pozdě. Budeš muset vydělávat prachy!

V dnešní době může být úspěšný každý, kdo se pro to rozhodne. Cenou za to však jsou hodiny, týdny, měsíce, roky, za které vám nikdo nezaplatí. Ptejte se sami sebe: „Co miluji a bavilo by mě to dělat i celý den v kuse?“ A vůbec nehleďte, jak moc to je šílené! 
 
„Pokud si svou realitu netvoříte sami, tvoří ji za vás někdo jiný.“

2) Svým projektem získáváte zkušenosti

Škola života je k nezaplacení. Raději než psát dlouhé odstavce , zde uvedu názorný příklad mojí zkušenosti s projektem L.E.A.D. Parkour, který jsem spoluzakládal. Co jsem tedy díky němu zatím poznal a naučil se?

Práce s dětmi; mluvení před publikem; právní záležitosti (zakládání spolku, sepsání stanov, smlouvy,…); vedení větších i menších skupin na trénincích; tvorba webu; grafické práce (vytvoření letáčků, loga,…); střih sportovních videí; práce s kamerou; komunikace s televizí, řediteli škol a organizátory akcí; psaní stovek formálních emailů; správné telefonování; hospodaření s penězi na trénincích (platíme nájem a odměňujeme 4 lektory); marketing na sociálních sítích,… A MNOHO DALŠÍHO.

 
Tohle je výčet aktivit, které mě teď z hlavy napadli. Určitě je jich ještě více.
 
Která práce vám nabídne takový rozsah aktivit? Jako zakladatel projektu se staráte zprvu o všechno a získáte rozhled a ten vám nikdo nevezme.
 
„Ne vědomosti, ale zkušenosti z vás udělají úspěšného člověka.“
Jako volné pokračování mohu doporučit článek 8 alternativ k vysoké škole
 
Jaký je váš názor? Rozjíždět vlastní projekt? Ano či ne? Jestli ne, tak co dělat?
 

4 Comments

  1. Martin Muadi Nepevný

    2.12.2015 at 14:56

    Spongy super článek.Jen tak dál bojovníku.

  2. Ahoj,
    Děkuji za uvedení mé „profese“ jako přikladu. Osobně si myslím, ze to smysl . Jen bych doplnil, že když už nezakládat projekty, alespoň na sobě tvrdě pracovat a rozvíjet se. Sebe rozvíjení lze začít realizovat i mnohem dříve, na základní škole. Platí totiž: Čím dříve, tím lépe.

  3. Ahoj, obdivuju tvůj přístup. Většina studentů takhle dopředu nepřemýšlí. Je fajn, že jdeš příkladem. Nicméně na změnu není nikdy pozdě, pokud je člověk dostatečně motivovaný. 🙂

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*

© 2024 Daniel Hanuš

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑