osobní blog a lifestyle

3 pádné důvody proč se zabývat osobním rozvojem

Osobní rozvoj. Každý si pod tímto pojmem představí něco jiného. Poslání tohoto článku je přinést pádné důvody, proč je pravidelné sebevzdělávání nesmírně důležité pro úspěšný život.

Proč je tedy pro náš úspěch nezbytné neustálé vzdělávání skrze knihy, články, přednášky, videa či vzdělávací programy?

 1) Rozšíření vašeho rybníčku myšlení

Tím, že začnete číst, poslouchat či sledovat různé materiály od úspěšných lidí, se začínají dít zvláštní věci. Především začnete více přemýšlet o tom, co v životě chcete, a zároveň získáte i jistý nadhled nad naším „systémem“. Na chvíli se z vás pravděpodobně stanou snílci, což je v počáteční fázi dle mého názoru nesmírně důležité. To z toho důvodu, že si ujasníte, co v životě chcete, jaké je vaše poslání, vaše přání, vaše cíle, jestli jste na správné cestě atd. Dávejte však pozor, ať v této první fázi nesetrváte příliš dlouho, protože další fází je akce. Poté co si naplánujete, vysníte a napíšete vše o tom, co chcete, musíte opravdu zvednout zadek z gauče a zahájit akci.

 

2) Zůstáváte pozitivní a ambiciózní 

Jelikož následování svých snů je svým způsobem dřina a tvrdá práce, budete se na své cestě potřebovat neustále motivovat a připomínat si proč děláte to, co děláte. Tím, že čtete např. knihy osobního rozvoje, se neustále inspirujete a motivujete a pomáhá vám to pokračovat. Člověk totiž zapomíná a je zároveň ovlivňován svým okolím. Velmi snadno lze zapadnout do rutiny (škola, práce,…) a na své sny lehko zapomenete. A to je další pádný důvod, proč věřím, že pravidelné sebevzdělání má cenu zlata. Po nějaké době, kdy máte už jasno, kam míříte, vám i okolí méně diktuje, co máte a nemáte dělat.

Důležitost sebevzdělávání vyzdvihuje i Mark Dzirasa - v originále Zig Ziglar (Děkuji Alešovi Vránovi za upozornění)

Důležitost sebevzdělávání vyzdvihuje i Mark Dzirasa – v originále Zig Ziglar (Děkuji Alešovi Vránovi za upozornění)

 

3) Obklopíte se správnými lidmi

 Pokud chodíte do školy či do práce, tak si, co se týče spolužáků či kolegů, příliš nevyberete. Neoddiskutovatelným faktem však zůstává, že pokud chcete být úspěšní, ať už to pro vás znamená cokoli, musíte se setkávat s lidmi, kteří mají stejné vize jako vy. Nebo ještě lépe a to, že už jsou tam, kam chcete dojít i vy. A k tomu vám pomohou právě přednášky, kurzy či konference osobního rozvoje. Osobním rozvojem v tomto smyslu vnímám cokoli, co vás rozvíjí a posouvá na vaší cestě. Pro někoho to mohou být podnikatelské konference, pro jiného třeba kurz psychosomatiky.
 
Jenže jak najít užitečném materiály v dnešních informačním balastu? Navštivte náš projekt Inspirovač.cz. Inspirovač je přehledně členěná nezávislá databáze stovek materiálů pro sebevzdělávání a osobní rozvoj. Vše je zde dostupné zdarma.

5 Comments

 1. Budu rád za Vaši zpětnou vazbu 🙂 Takžeee, comment, share apod.

 2. Narazil jsem teď náhodou na inspirovač, vypadá zajímavě! článek o osobním rozvoji mě zaujal, protože je to moje profese a zároveň koníček 🙂 Citát v obrázku možná řekl Mark Dzirasa, ale jeho původcem je Zig Ziglar viz. http://www.ziglar.com/quotes/zig-ziglar/people-often-say-motivation-doesnt-last

  těším se na další články!

 3. Díky moc za zpětnou vazbu a za upozornění. Upravím to alespoň u popisu fotky. 🙂 Jsem rád, že se líbí.

 4. Pavel Košťál

  6.11.2015 at 17:18

  Děkuji za zajímavý článek, nejvíce mě zaujala fotka s knížkami, hned si nějaké pořídím 🙂

  A web inspirovac je super 🙂

  • To jsem moc rád, ze si Inspirovač ponalu hledá příznivce. Jde nám o to zapojit co nejvíce lidi, kteří jsou na cestě k seberealizaci. Aby si navzájem dávali inspiraci k růstu. Znáte vy nějakou skvělou knihu, kterou byste mohl jen doporučit?

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*

© 2018 Daniel Hanuš

Theme by Anders NorenUp ↑