Poslední 3 měsíce jsem blogu moc nedával. A celkově jsem o sobě nedával moc vědět. Proč? Dělo se toho tolik, že jsem neměl čas sem ani psát.

Blog danielhanus.cz používám jen na zaznamenávání myšlenek a věcí, které za to podle mě stojí. Dokonce nemám ani ambice na to, aby mi blog vydělával. Dělám to pro radost a z přesvědčení, že se aspoň někdo inspiruje. Právě proto, že to není výdělečná činnost, nemůžu zaručit pravidelnost.

Já a L.E.A.D. Parkour?

Před necelými 3-mi roky jsem spolu-založil organizaci L.E.A.D. Parkour. Za tu dobu jsme porostli nesmírným tempem. To do té míry, že L.E.A.D. je teď největší parkourová organizace v ČR. Na tréninky můžete dojít v 9 městech v celé ČR. Naši exhibici viděli na festivalech, plesech i venkovních akcích desetitisíce diváků. Tento rok se k tomu rozjel i náš první parkourový camp – LEAD camp.

Ufff, je toho dost. Věřím, že organizace půjde stále dopředu. Už ale beze mě. L.E.A.D. jsem v tomto roce přenechal a odešel z vedení. Proč? Vyzkoušel jsem si, jaké je to (spolu)vést organizaci a nabral kotel zkušeností. Jsem za to vděčný, ale moje srdce míří ještě o něco málo jinam.

S klukama z L.E.A.D. jsem i nadále v kontaktu a jsou mi skvělými přáteli.

Já a Inspirovač?

Před rokem a půl jsem se vrhl do internetového projektu Inspirovač.cz s myšlenkou seskupit tisíce materiálů pro osobní rozvoj. To se nepovedlo. Je jich „jen“ asi 300. I tak ale web navštívilo dodnes celkem 15000 lidí a já to považuji za skvělý start do internetového světa.

Na začátku měl Inspirovač dva důvody:

1) Seskupit materiály osobního rozvoje a inspirovat lidi k bohatšímu
2) Vydělávat peníze

První bod jsem alespoň z části splnil dobře. A druhý bod zní sice nehezky, ale žijeme ve světě, kde za cestování, jídlo i dokonce webhosting chtějí peníze. Až na pár stovek z reklamy, Inspirovač nic nevydělal. Proto jsem se po roce a půl snažení rozhodl Inspirovač prodat.

Poučení:
Jestliže začínáte svůj projekt, o kterým chcete, aby vám vydělával. Dopředu musíte vědět, jak a přibližně kdy přijdou první peníze.

Co dělám teď?

V prvé řadě si i nadále užívám života. 🙂 To bych ale nebyl já, kdybych zas něco nezačal.

Rozhodl jsem se spojit moje dosavadní zkušenosti s parkourem a tvorbou webů dohromady. A vznikl z toho ParkourBlog.cz.

Proč a k čemu blog o parkouru? Nebudu to hluboce rozebírat, ale je to souhra 3 faktorů:

1) Rozumím tématu
2) Uviděl jsem něco, co v ČR ještě není
3) Baví mě to

Smyslem je vytvářet hodnotný obsah pro parkourovou komunitu. První výzvou bylo naučit se dělat rozhovory, což je i prvotní obsah. Vyhledávám významné parkouristy a dělám s nimi rozhovory o různých tématech.

Během 3 týdnů existence získal ParkourBlog.cz 430 fanoušků na facebooku. Tolik Inspirovač.cz sbíral jeden rok! To je pro mě popud pokračovat dál.

Pokud se ptáte jestli dělám stejnou chybu jako s Inspirovačem, tak doufám, že ne. Už od počátku můžete na ParkourBlogu najít eshop s parkourovým oblečením. Pokud teda chcete sexy parkour tepláky nebo třeba mikinu, běžte na parkour eshop.

Je tu nějaký parkourista? Pokud ano, tak ParkourBlogu dej prosím LIKE na facebooku.