osobní blog a lifestyle

1. díl – Zpáteční letenka do Dánska za 850 Kč! Tož jedu

Projíždím tak v hodině matematiky levné letenky na Skypicker.com, a jelikož jsem do té doby skypicker neznal, byl jsem udivený, jak levné lety tam můžete najít. Chvíli jsem googloval, jestli to není podvod.. Ale zdá se, že není, říká Google.

Schválně se mrkněte, za kolik tam jsou letenky teď 😀

Vidím letenku do Kodaně a zpět za 650 Kč. Uvědomil jsem si, že můj dobrý kamarád Adam Vašica nyní studuje v Dánsku poblíž Kodaně. Tak jsem mu napsal a ten mě začal motivovat v myšlence, ať jedu. Já však měl tou dobou kotel výmluv, jak nemám peníze, jak nevím, jestli to není podvod, jak bych radši doma pracoval a trénoval. Tak jsem řekl, že ne…

O pár dní později jedu z jednoho našeho L.E.A.D. vystoupení a trochu jsem se na sebe naštval, že nežiji podle svých hodnot (cestování, svoboda na prvním místě). Vnitřně jsem věděl, že tam chci. Tak jsem odhodil výmluvy a slíbil si, že tu letenku koupím hned, jak přijedu domů.

Jak říká digitální nomád Adam Marčan:

„Nejlepší způsob, jak se odhodlat k cestování, je koupit letenku. Poté se věci dají do pohybu. Nemáte totiž jinou možnost. Je rozhodnuto a vy děláte vše pro to, aby to vyšlo.“

Na Skypicker za cestování neplatím penězi, ale časem

Letenku tam i zpět jsem koupil o něco dražší než 650 Kč, ale i tak to bylo směšně levné – 850 Kč

Postupně jsem zjistil několik důvodů, proč je to, tak levné:

 1.  čekání na přestup ve Stockholmu 20 hodin na letišti
 2.  zavazadlo musí být v rozměrech 42x32x12 – cca jako taška od notebooku
 3.  letí to z Polska (Wroclaw)

„Hmm. To nějak dám“ říkám si. „Alespoň to bude dobrodružství!“

U Skypickeru neplatíte tedy penězi, ale především časem strávený cestováním. Což je dobrá zpráva pro nemajetné studenty!

Rozhodl jsem se do Wroclawi dojet vlakem. Jelikož čas odletu je ráno (9:45 se zavíral gate), tak mě čekala noční cesta.  To jsem ještě, ale nevěděl, kolik výzev mi přinese.. O tom, ale ještě později.

Nachystal jsem se tzn. vytiskl letenky, vyřešil vše, co jsem mohl a šel jsem se těšit na další den.

V příštím díle se podíváme, jak probíhala 3 denní cesta do Kodaně aneb „Vezmu to ještě přes Švédsko.“

Kde beru motivaci do cestování?

Zkuste si představit, že víte, že umřete za 3 roky… Co je teď důležité? Zkuste se hluboce zamyslet. Co chcete dělat? Jak se změní vaše priority? S kterými lidmi se budete stýkat? Jak budete nakládat se svým časem?

Ten zakopaný pes je jednoduše v tom, že to MŮŽE být pravda. Můžete umřít zítra, za 3 roky nebo třeba za 20 let. Tak to prostě je. Už to tedy není otázka „co kdyby.“

Veškeré přesvědčení, že byste se měli chovat podle očekávání ostatní mizí – jednoduše na to není čas. Stejně tak ty naléhavé věci ze školy či práce přestávají být nejdůležitější. Vše je oproti smrti prostě tak malicherné. Začíná být důležité, co chcete vy ne, co po vás chce okolí.

To, co chci tímhle sdělit je, že můžeme žít, jak chceme a vše je možné. Ať je váš sen jakýkoli, nikoho ve skutečnosti nezajímá, jestli si ho splníte. Jedinou osobou, kdo je za to zodpovědný jsi ty. Třeba za to, jestli cestuješ, tak často, jak chceš nebo jestli děláš během dne věci, které tě baví.

Tohle vědomí brzké smrtelnosti mi pomáhá pokračovat ve věcech, které jsou pro mě důležité, a nenechat se rozházet „zbytečnostmi“. Takže prostě jedu Dánska a zdar.

5 Comments

 1. Jakub Végh

  20.3.2016 at 18:26

  Ahoj dane 😉 🙂 máš opravdu dobrý Blog. Velmi pěkně píšeš a fandím ti !

 2. Radek Hrubý

  28.3.2016 at 15:14

  Tvoje blogy jsou skvělé, těším se až vyjde další díl, v budoucnosti plánuju něco podobného tak ti držím palce 🙂

 3. Toš nekupte to když je to tak levný, jestli vám nevadí dlouhé čekání na letištích tak je to volba pro vás.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

*

© 2018 Daniel Hanuš

Theme by Anders NorenUp ↑